Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Galeria zdjęć

Ekstremalnie
Otwarcie rejestracji na półmaraton w Rzeszowie Drukuj Email
Źródło/Autor: http://www.rzeszow.pl   
czwartek, 21 marzec 2013 14:26

Więcej…W dniach od 6 do 7 kwietnia odbędzie się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego Rzeszów 2013 – dwudniowe święto biegania w stolicy Podkarpacia. Półmaraton w Rzeszowie zostanie rozegrany na skorygowanej w stosunku do ubiegłego roku trasie – organizatorom zależy na tym, by była to jedna z najszybszych tras w Polsce. Start w tym biegu będzie doskonałą próbą przed kwietniowymi maratonami w Warszawie czy Krakowie.

 
XXIII Nocny Bieg Uliczny Solidarności Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
wtorek, 21 sierpień 2012 05:41

Więcej…1 września 2012 r . o godz. 19.00

Start - Meta: Rynek – Rzeszów. Trasa ulicami: Rynek – ul. Mickiewicza, ul. Gałęzowskiego, ul. Sobieskiego, ul. Sokoła, Plac Farny, ul. Kościuszki, Rynek. Więcej informacji: www.solidarnosc.rzeszow.org.pl

 
Polska niezwykła. Cztery żywioły, ludzie i czas Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
wtorek, 17 lipiec 2012 06:11

Więcej…Album „Cztery żywioły, ludzie i czas” podzieliliśmy na sześć części. Pierwsze cztery przedstawiają Polskę widzianą przez pryzmat żywiołów – powietrza, ognia, wody i ziemi, pozostałe dwie Polskę kształtowaną przez ludzi i czas. Zdjęcia pokazują kraj z niezwykłej, często zaskakującej perspektywy. W części POWIETRZE zaprezentowaliśmy kraj widziany z lotu ptaka, panoramy oraz malownicze zjawiska zachodzące w atmosferze. W dziale OGIEŃ znalazły się fotografie w niecodziennych płomiennych barwach, ciekawostki z „piekła rodem”, a także zdjęcia ognia towarzyszącego człowiekowi w wielu sytuacjach. Część WODA przedstawia morze, jeziora i rzeki, uzdrowiska, studnie, a także zwierzęta żyjące w środowiskach wodnych. W dziale ZIEMIA umieściliśmy zdjęcia pól i upraw, podziemi i kopalń, a także świata przyrody oraz śladów przeszłości zachowanych w ziemi. Część piąta została poświęcona LUDZIOM, ich tradycjom i codziennemu życiu związanemu z czterema żywiołami. Ostatni dział CZAS pokazuje historię i nowoczesność, a także obrazy „wyścigu z czasem”. Na końcu albumu zamieściliśmy mapę Polski z zaznaczoną lokalizacją zdjęć według numerów stron w albumie.

 
Polska niezwykła XXL Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
wtorek, 17 lipiec 2012 06:07

Więcej…POLSKA NIEZWYKŁA XXL to bezkonkurencyjny na rynku wydawniczym przewodnik turystyczny połączony z atlasem samochodowym w skali 1:300 000 – kolejny z cenionej przez czytelników serii POLSKA NIEZWYKŁA. Tradycyjnie proponujemy czytelnikom odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty, ale nie zapominamy też o podaniu wielu praktycznych informacji.

 
Bieszczady w PRL-u Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 11:33

Więcej…Książka Krzysztofa Potaczały to zbiór reportaży o Bieszczadach przedstawiających zdarzenia i postaci, które zapisały się w historii tego regionu Polski w ciągu 40 lat panowania władzy ludowej. W większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. To właśnie te relacje, obok zbioru archiwalnych zdjęć, stanowią o szczególnej wartości tej książki. Czy ktoś wie, że w Ustrzykach stał pomnik Stalina? Jak rządził Bieszczadami pułkownik Doskoczyński, jak budowano rządowe wille i hotel w Mucznem, jak dygnitarze polowali na bieszczadzkie niedźwiedzie, jak radzono sobie z plagą wilków? A oprócz tego łowcy węży i górale, zmiany nazw wsi i zima stulecia, wiece przyjaźni i strajki, tajemnicze mogiły i ośrodki rządowe i wysiedlenie mieszkańców Soliny przed budową zapory. 21 barwnych opowieści splecionych losami nietuzinkowych postaci, spisanych barwnym językiem, oddającym realia tamtych czasów. Świetna lektura dla każdego, kto lubi „historie z tamtych lat” i ciekawią go bieszczadzkie dzieje.

 
Chorwacja Fiona Dunlop Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
sobota, 02 czerwiec 2012 14:33

Więcej…Chorwacja słusznie chlubi się niezwykle pięknym wybrzeżem, wspaniale zachowanymi średniowiecznymi miejscowościami, efektownymi pejzażami parków narodowych, a także ciepłym, słonecznym klimatem.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

Reklama

Reklama