Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
sierpień 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Galeria zdjęć

Ekstremalnie
Dzień Wolności Chłopskiej czyli 166 rocznica zniesienia pańszczyzny w Galicji Drukuj Email
Źródło/Autor: Alicja Czyczel   
środa, 07 maj 2014 06:52

Więcej…Trzeciego maja w Gorajcu, małej wsi na Roztoczu Wschodnim, zaledwie 20 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej, czyli dla takiego mieszczucha jak ja prawie na końcu świata, obchodzą co roku wyjątkowe święto „Dzień Wolności Chłopskiej” czyli rocznicę zniesienia pańszczyzny w Galicji. Przypadek chciał, że mogłam czynnie uczestniczyć w 166 rocznicy zniesienia pańszczyzny zorganizowanym przez Stowarzyszenie Folkowisko, któremu z roku na rok udaje się przyciągnąć do tej małej podkarpackiej wsi coraz więcej miłośników pięknej przyrody  oraz kulturowej różnorodności pogranicza.

 
Moja korona ziemi. Dzienniki z wypraw — Roman Dzida Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
piątek, 14 marzec 2014 07:06

Więcej…Dziewięć wypraw po dziewięć szczytów Korony Ziemi, a każdy z nich był dla mnie bezcennym darem. Bezcenne było również to, że góry pozwoliły mi za każdym razem szczęśliwie wrócić do domu, bym mógł o nich napisać…Każdą wyprawę opisuję dzień po dniu, godzina po godzinie. To rodzaj dziennika pisanego „na gorąco”, na kolanie, na strzępach notatników, kawałkach papieru. Począwszy od pierwszej wyprawy na Aconcaguę w Ameryce Południowej, poprzez kolejne Mount Blanc i Elbrus w Europie, Kilimandżaro w Afryce, McKinley w Ameryce Północnej, Mount Everest w Azji, Górę Kościuszki i Piramidę Karstens w Australii i Oceanii, Mount Vinson na Antarktydzie.

 
Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej — Małgorzata Truszyńska Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
piątek, 14 marzec 2014 07:04

Więcej…„Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej” to jedyna książka na rynku poświęcona regionowi Kołobrzegu w aspekcie amatorskich tras kolarskich. Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów – miesięcy, gdzie w każdym proponowane są trasy po powiecie kołobrzeskim odpowiednie do pogody. Odległości, niespodzianki i atrakcje opisane są z taką dokładnością, że z książką można wybrać się w podróż rowerową po regionie. Opisy tras przeplatane są epizodami z życia kolarza amatora. Książka przeznaczona jest dla osób, które pasjonują się rowerem, uprawiają go amatorsko lub chciałyby zacząć uprawiać ten wspaniały sport w różnym charakterze i z różną intensywnością. Rozdziały zawierają wiele rad, które pomagają przesiąść się ze składaka na rower szosowy lub turystyczny i bezpiecznie podróżować przez 20, jak i przez 120 kilometrów, odkrywając jednocześnie piękno regionu Kołobrzegu. Trasy opisywane w książce zostały wielokrotnie przejechane przez członków Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów, które od lat skupia osoby uprawiające i propagujące kolarstwo amatorskie. Wydawca:Novae Res, 2013

 
Podkarpacie Przewodnik wspinaczkowy Tom 1: z liną Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
środa, 22 styczeń 2014 09:25

Więcej…Przewodnik opisuje wszystkie osiem rejonów eksplorowanych z liną na Podkarpaciu: Żurową, Krajowice, Czarnorzeckie Skały (Kamieniec, Przełom Marcinka, Prządki, Strzelnica, Sokoli Grzbiet), Leski Kamień. W przewodniku opisano 750 dróg i projektów na 76 skałach. Autorami przewodnika są Jacek Trzemżalski, Piotr Wójcikiewicz i Adam Zawadzki.

 
Smaki kuchni włoskiej Sztuka kulinarna i najlepsze potrawy Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
środa, 04 grudzień 2013 09:56
 

Więcej…Przepiękny album poświęcony wszelkim możliwym smakom kuchni włoskiej. Przedstawia wszystkie potrawy i ich składniki, które sprawiły, że kuchnia ta jest tak wyjątkowa. Podróż przez kulinaria Włoch dzięki pięknym fotografiom oraz tekstom obfitującym w ciekawostki i anegdoty dla każdego czytelnika będzie wręcz oszałamiająca. Naturalnie na trasie tej podróży znajdują się również liczne przepisy i tradycyjne włoskie sposoby przyrządzania potraw. Żadne włoskie specjały nie będą już miały przed nami tajemnic: sery i makarony, ryż i produkty zbożowe, pieczywo, pizza i focaccia, mięso i wędliny, ryby, mięczaki i skorupiaki, warzywa i owoce, zioła, przyprawy i dodatki, typowe torty, ciasta i ciastka, lody i czekolada, kawa i wino. 

 
Legenda polskiego kajakarstwa – Honorowy Obywatel Miasta Rzeszowa - Piotr Chmieliński z wizytą w Polsce. Gdynia – Kraków – Rzeszów – Warszawa, to miejsca które w marcu odwiedził Piotr Chmieliński. Drukuj Email
Źródło/Autor: http://www.rzeszow.pl   
sobota, 06 kwiecień 2013 08:13

Więcej…Kolosy – już sama nazwa największego w Europie Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów jest imponująca i niesie ze sobą posmak wielkiego świata. Nie tylko dlatego, że spotkać tu można ludzi znanych, o największym potencjale umiejętności wyrażania siebie poprzez zrealizowane cele. Pomysłodawca tego potężnego przedsięwzięcia - Janusz Janowski- potrafił zainteresować i skupić w jednym miejscu zarówno tych, którzy dopiero marzą o poznawaniu i zdobywaniu świata, jak i tych, którzy ten sukces – nieraz po wielokroć - już odnieśli. Piotr Chmieliński jest jednym z nich, a zasiadając w kapitule Kolosów współtworzy, co roku nowy zapis w historii podboju świata.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

Reklama

Reklama