Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 262 gości 

Galeria zdjęć

Międzynarodowa wystawa sztuki współczesnej 16 + 10 organizowana przez prof. Andrzeja Głowackiego i Stowarzyszenie Focus Europa. Drukuj Email
Źródło/Autor: Marika Wata   
środa, 29 czerwiec 2011 16:54
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /var/www/vhosts/rzeszowska24.pl/kultura.rzeszowska24.pl/images/stories/02/16plus10.jpg

16plus10Już w najbliższą sobotę - 2 lipca 2011 o godzinie 18.00 w NCK w Krakowie - rozpocznie się wernisaż międzynarodowej wystawy sztuki współczesnej, w której obok szesnastu artysów z całej Europy udział weźmie kilkoro pracowników i studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wystawa zatytułowana 16 + 10 została zorganizowana przez Instytut Komunikacji Wizualnej i Sztuki Cyfrowej WSIiZ we współpracy z europejskim stowarzyszeniem Focus Europa, a jej głównym inicjatorem i koordynatorem po stronie polskiej jest prof. Andrzej Głowacki - kierownik nowatorskiej Katedry Reklamy Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Andrzej Głwoacki, który w stowarzyszeniu Focus Europa przewodzi sekcją Nowych Mediów, tym razem do udziału w międzynarodwej wystawie postanowił zaprosić swoich współpracowników i studentów.

Jestem bardzo dumny, że w ciągu pięciu lat mojej pracy na WSIiZ-ie, prowadzona przeze mnie Katedra Reklamy Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów wykształciła ludzi, tworzących nowoczesną grafikę na wysokim poziomie. Ich prace z przyjemnością zaprezentuję szerszej publiczności europejskiej także jako owoc działań dydaktycznych Katedry, którą kieruję.Planuję również kolejne wystawy w ramach Stowarzyszenia Focus Europa, do których chciałbym zaangażowaać kolejnych studentów wykształconych w naszej Katedrze. Wielu spośród tych młodych, utalentowanych ludzi, z którymi mam kontakt jako wykładowca zasługuje na swoją artystyczną szansę - mówi profesor Głowacki.

Do grupy polskich artystów, którzy wystawią swoje prace obok Andrzeja Głowackiego i innych europejskich artystów należą: Beata Bigaj, Magdalena Pińczyńska, Aleksandra Anzel i Marika Wata. Krakowska wystawa z Focus Europa to szczególne wydarzenie dla studentów specjalności Grafika komputerowa w mediach WSIiZ, debiutujących w świecie sztuki i na arenie międzynarodowej. Studenci, których prace zobaczymy na wysatwie w NCK to: Marta Dobrucka, Wojciech Kokoszka, Mirosław Mańkowski, Jakub Soja i Anna Świder.

Od wielu lat wspieram młodą sztukę. Wystawy urządzane wspólnie z mymi uczniami zawsze rodziły dużo pozytywnych emocji i mobilizowały do dalszej wspólnej pracy! To dla mnie prawdziwa frajda stwarzać młodym ludziom szansę uczestnictwa w dużych wydarzeniach kulturowych i otwierać przed nimi świat sztuki, wystaw, tego artystycznego blichtru, który dla każdego twórcy jest miłą odskocznią od codziennych wysiłków. Jednocześnie każda wystawa to pewien sprawdzian, z którym niełatwo się zmierzyć debiutantom. Mam tu szczególnie na myśli nieubłagane ostrze krytyki. Wystawy urządzane dawniej przeze mnie we współpracy z mymi studentami z krakowskiego ASP wzbudzały wielkie kontrowersje. Było i tak, że nie pozostawiano na nas suchej nitki. Takie sytuacje umacniają relacje. Przełamywaliśmy stereotypy - a to zawsze wzbudza silne emocje! W ostatecznym rozrachunku sztuka dobra jakościowo broni się sama. Zobaczymy, jak będzie tym razem. - dodaje profesor Głowacki.

Wystawę można będzie oglądać do 30 lipca 2011 w NCK w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wernisaż: 2 lipca, sobota, godzina 18.00.

 

Comments are now closed for this entry

Reklama

Reklama