Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Galeria zdjęć

Zmiany w Bieszczadach Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
poniedziałek, 19 grudzień 2011 05:49
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://rzeszowska24.pl/images/stories/kaktus_1/zmiany_w_bieszczadach.jpg

zmiany_w_bieszczadachPoczątkiem października 2010 roku rozpoczęła się długo oczekiwana rozbudowa Zajazdu Pod Caryńską w Bieszczadach w Ustrzykach Górnych.

Zakończeniem życia kulturalnego zajazdu w starych murach była doroczna impreza gitarowo - artystyczna VIII CZART GRANIE. Początki planów rozbudowy zajazdu sięgają roku 2000/2001. Po wielu przygodach związanych z uzgodnieniem pozwoleń budowlanych, cel został osiągnięty.

W 2009 roku właściciele zajazdu wystartowali w konkursie o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania „Wsparcie kapitałowe przedsiębiorczości”, w którym szczęśliwie uzyskali dofinansowanie projektu: Nowa jakość usług dostępna w Zajeździe Pod Caryńską, efektem wdrożenia innowacyjnej technologii - Inteligentny Hotel. Złożenie projektu w całość było nie lada wyzwaniem. Właściciele stanęli przed pytaniem: Jak zaprojektować budynek, aby zachować regionalizm wciągając wymagane innowacje zgodnie z założeniami konkursu w Urzędzie Marszałkowskim? Udało im się to, lecz stanowi to duży problem dla obecnie pracującej tam ekipy. Mają zamiar przebudować zajazd zachowując klimat regionalny, styl bojkowski. W tym celu będą czerpać wiedzę z materiałów historycznych. Zaś Generalny wykonawca, firma EKO-HOUSE z Krakowa, obiecał poinstruować architekta wnętrz, aby korzystał również z wiedzy pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Cóż, na efekty poczekamy jeszcze ponad pół roku. Zakończenie budowy planowane jest na 15 lipca, ale kto wie, może i w czerwcu będzie można zajechać na „Placki Po Bieszczadzku” lub coś całkiem nowego, równie smacznego? Roboty wykonywane są bardzo sprawnie i na przełomie stycznia/lutego ma powstać już więźba dachu. Kolejne 3 miesiące to czas pracy instalatorów, tak, by końcem kwietnia zakończyć większość robót ciężkich. Miesiące: maj oraz czerwiec, to miesiące na „dopieszczenie” budynku zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, testy urządzeń, wykańczanie sal konsumpcyjnych, drobna stolarka itp. Więcej informacji bieżących można znaleźć na stronie internetowej zajazdu www.carynska.pl, na którą serdecznie zapraszamy. Ja ze swojej strony mam nadzieję, że w lipcu wracając z któregoś z przepięknych bieszczadzkich szlaków, usiądę przy stoliku zajazdu przy dobrym regionalnym posiłku, popatrzę jak jest teraz w zajeździe i powspominam jak to drzewiej bywało.

 

Dodaj komentarz


Reklama

Reklama