Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 247 gości 

Galeria zdjęć

„SURVIVAL CAMP” ODJAZDOWE WAKACJE DLA DZIECI Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
sobota, 30 czerwiec 2012 10:03

2W ostatnich latach obozy przetrwania stają się coraz bardziej modne, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. To prawdziwa odskocznia od codzienności, która dostarcza adrenalinowych wrażeń, uczy radzenia sobie w każdej sytuacji oraz pozwala na bliski kontakt z przyrodą. Ale survival to nie tylko sztuka przetrwania. To również wszechstronny rozwój intelektualny dzieci, nauka współpracy w grupie, podejmowania decyzji, planowania, rozwój odpowiedzialności, a także nauka pozytywnej rywalizacji. Każdy dzień spędzony na takim obozie rodzi nowe doświadczenia, rozwija umiejętności oraz pokazuje jak wielki drzemie w nas potencjał.

 

Aktywny wypoczynek na łonie natury oraz świetną wakacyjną przygodę gwarantuje firma Ars Event, która zaprasza wszystkie dzieci w wieku 8 – 12 lat, na survivalowe półkolonie, organizowane w lipcu i sierpniu w Centrum Turystyki i Rekreacji „Gościnne Wzgórza” w Kielnarowej. Miejscowość ta położona jest kilka kilometrów od Rzeszowa, a ośrodek „Gościnne Wzgórza” stanowi idealną bazę dla programów survivalowych. Malownicze otoczenie, z dala od zgiełku wielkiego miasta, czyste powietrze i piękna przyroda zachęcają  do nauki i rekreacji, a pobliski las, w którym znajduje się wiele  naturalnych i sztucznych przeszkód terenowych umożliwia maksymalne zrealizowanie  programu. Ośrodek posiada również doskonale wyposażoną halę sportową, boisko do koszykówki i siatkówki, zadaszoną wiatę i wiele innych atrakcji.

Survival Camp to oferta dla żądnych przygód dzieci, które nie znoszą nudy i chcą doświadczyć nieco „wakacyjnej adrenalinki”. Każdy dzień spędzony wśród roześmianych rówieśników i instruktorów, to fascynujące zajęcia i nowe przygody, które zapewnia nasz bogaty program, a w nim m.in.:

6Zajęcia survivalowe - uczestnicy będą wykonywać wiele zadań, które nauczą ich radzenia sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach tj.: budowanie schronienia, przyrządzanie posiłków na ognisku, maskowanie się itd. Jest to swojego rodzaju trening psychologiczny na wytrzymałość w sytuacjach nietypowych, który mimo stresu związanego z koniecznością dania sobie rady – odpręża i relaksuje.

Topografia - umiejętność czytania mapy i posługiwanie się kompasem to podstawa survivalu. Uczestnicy nauczą się orientować w terenie, rysować mapy, oceniać odległości przy szeregu zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych.

Elementy pierwszej pomocy przedmedycznej – podczas tych zajęć uczestnicy nauczą się jak należy postępować i jak udzielać pomocy ofiarom różnych wypadków. Umiejętności te mogą okazać się niezbędne w najmniej spodziewanym momencie, a zastosowanie odpowiednich technik może uratować komuś życie.

Zajęcia linowe – uczestnicy Survival Camp nabędą podstawową wiedzę z zakresu posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz zachowaniem na wysokości. 

5Gry i zabawy spajające grupę – przeciąganie liny, maskowanie, podchody odnajdywanie ukrytych przedmiotów, rozwiązywanie łamigłówek w terenie oraz paintball to tylko niektóre elementy niesamowicie wciągającej gry terenowej którą rozegrają dzieci podczas obozu.

Wszystkie prowadzone u nas zajęcia odbywają się pod nadzorem doświadczonych instruktorów oraz opiekunów.

Szczegółowe informacje na stronie: www.survival-camp.pl oraz pod numerem tel.: 787 977 925

Tej wakacyjnej przygody Twoje dziecko nigdy nie zapomni. Nie czekaj zapisz Twoje dziecko już dziś! Zdjęcia: Tomasz O.

 

Dodaj komentarz


Reklama

Reklama