Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
czerwiec 2021
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Galeria zdjęć

Turystyka
Dzień Wolności Chłopskiej czyli 166 rocznica zniesienia pańszczyzny w Galicji Drukuj Email
Źródło/Autor: Alicja Czyczel   
środa, 07 maj 2014 06:52

Więcej…Trzeciego maja w Gorajcu, małej wsi na Roztoczu Wschodnim, zaledwie 20 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej, czyli dla takiego mieszczucha jak ja prawie na końcu świata, obchodzą co roku wyjątkowe święto „Dzień Wolności Chłopskiej” czyli rocznicę zniesienia pańszczyzny w Galicji. Przypadek chciał, że mogłam czynnie uczestniczyć w 166 rocznicy zniesienia pańszczyzny zorganizowanym przez Stowarzyszenie Folkowisko, któremu z roku na rok udaje się przyciągnąć do tej małej podkarpackiej wsi coraz więcej miłośników pięknej przyrody  oraz kulturowej różnorodności pogranicza.

 
Ziemia szamanów - Wojciech Grzelak Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
czwartek, 20 marzec 2014 09:13

Więcej…Oto zbiór opowieści z Syberii – kraju niegdyś budzącego negatywne konotacje, dziś fascynującego urodą krajobrazu, dzikością przyrody, niedostępnością połaci swojego terytorium oraz zagadkowymi postaciami i zjawiskami „nie z tego świata”. Terra incognita Syberia. Nieodgadniona i pełna tajemnic. Fascynuje dzikością przyrody, niedostępnością połaci swojego terytorium oraz zjawiskami „nie z tego świata”.

 
Moja korona ziemi. Dzienniki z wypraw — Roman Dzida Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
piątek, 14 marzec 2014 07:06

Więcej…Dziewięć wypraw po dziewięć szczytów Korony Ziemi, a każdy z nich był dla mnie bezcennym darem. Bezcenne było również to, że góry pozwoliły mi za każdym razem szczęśliwie wrócić do domu, bym mógł o nich napisać…Każdą wyprawę opisuję dzień po dniu, godzina po godzinie. To rodzaj dziennika pisanego „na gorąco”, na kolanie, na strzępach notatników, kawałkach papieru. Począwszy od pierwszej wyprawy na Aconcaguę w Ameryce Południowej, poprzez kolejne Mount Blanc i Elbrus w Europie, Kilimandżaro w Afryce, McKinley w Ameryce Północnej, Mount Everest w Azji, Górę Kościuszki i Piramidę Karstens w Australii i Oceanii, Mount Vinson na Antarktydzie.

 
Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej — Małgorzata Truszyńska Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
piątek, 14 marzec 2014 07:04

Więcej…„Trasy kolarskie na ziemi kołobrzeskiej” to jedyna książka na rynku poświęcona regionowi Kołobrzegu w aspekcie amatorskich tras kolarskich. Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów – miesięcy, gdzie w każdym proponowane są trasy po powiecie kołobrzeskim odpowiednie do pogody. Odległości, niespodzianki i atrakcje opisane są z taką dokładnością, że z książką można wybrać się w podróż rowerową po regionie. Opisy tras przeplatane są epizodami z życia kolarza amatora. Książka przeznaczona jest dla osób, które pasjonują się rowerem, uprawiają go amatorsko lub chciałyby zacząć uprawiać ten wspaniały sport w różnym charakterze i z różną intensywnością. Rozdziały zawierają wiele rad, które pomagają przesiąść się ze składaka na rower szosowy lub turystyczny i bezpiecznie podróżować przez 20, jak i przez 120 kilometrów, odkrywając jednocześnie piękno regionu Kołobrzegu. Trasy opisywane w książce zostały wielokrotnie przejechane przez członków Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów, które od lat skupia osoby uprawiające i propagujące kolarstwo amatorskie. Wydawca:Novae Res, 2013

 
Podkarpacie Przewodnik wspinaczkowy Tom 1: z liną Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
środa, 22 styczeń 2014 09:25

Więcej…Przewodnik opisuje wszystkie osiem rejonów eksplorowanych z liną na Podkarpaciu: Żurową, Krajowice, Czarnorzeckie Skały (Kamieniec, Przełom Marcinka, Prządki, Strzelnica, Sokoli Grzbiet), Leski Kamień. W przewodniku opisano 750 dróg i projektów na 76 skałach. Autorami przewodnika są Jacek Trzemżalski, Piotr Wójcikiewicz i Adam Zawadzki.

 
Smaki kuchni włoskiej Sztuka kulinarna i najlepsze potrawy Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
środa, 04 grudzień 2013 09:56
 

Więcej…Przepiękny album poświęcony wszelkim możliwym smakom kuchni włoskiej. Przedstawia wszystkie potrawy i ich składniki, które sprawiły, że kuchnia ta jest tak wyjątkowa. Podróż przez kulinaria Włoch dzięki pięknym fotografiom oraz tekstom obfitującym w ciekawostki i anegdoty dla każdego czytelnika będzie wręcz oszałamiająca. Naturalnie na trasie tej podróży znajdują się również liczne przepisy i tradycyjne włoskie sposoby przyrządzania potraw. Żadne włoskie specjały nie będą już miały przed nami tajemnic: sery i makarony, ryż i produkty zbożowe, pieczywo, pizza i focaccia, mięso i wędliny, ryby, mięczaki i skorupiaki, warzywa i owoce, zioła, przyprawy i dodatki, typowe torty, ciasta i ciastka, lody i czekolada, kawa i wino. 

 
"Bieszczady - nie ma piękniejszych miejsc!" Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
sobota, 21 wrzesień 2013 06:09

Więcej…Stowarzyszenie WeRwA z Chełma zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Bieszczady - nie ma piękniejszych miejsc!". Konkurs ma charakter otwarty, jedynym warunkiem jest wykonanie zdjęć  w Bieszczadach. Nagrodami dla trzech najlepszych autorów zdjęć będą weekendowe pobyty dla dwóch osób (zapewnione noclegi i wyżywienie) w znanych bieszczadzkich obiektach: Modrynie w Przysłupiu, Wilczej Jamie w Smolniku i Zajeździe pod Caryńską w Ustrzykach Górnych. Będą też upominki od wydawnictwa Ruthenus.

 
Rozsmakuj się w promocyjnym menu rzeszowskich restauracj. Już 27-28 kwietnia 2013 roku! Drukuj Email
Źródło/Autor: http://www.rzeszow.pl   
czwartek, 25 kwiecień 2013 14:12

JAK SKORZYSTAĆ Z AKCJI?
- odwiedź jedną z rzeszowskich restauracji, która bierze udział w akcji (informacje poniżej w załączniku)
- skorzystaj ze specjalnie przygotowanego menu w mocno obniżonej cenie - 50% !!!
- wypełnij dostępną w lokalu ankietę i dokończ zdanie: Chętnie odwiedzę ten lokal ponownie, ponieważ…
- przekaż pracownikowi lokalu uzupełnioną ankietę i może uda Ci się wygrać jedną z dziesięciu atrakcyjnych nagród:

 
ROZTOCZAŃSKIE KINO OBJAZDOWE i Dzień Swobody Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
piątek, 19 kwiecień 2013 15:02

Więcej…Wielkimi krokami zbliża się jeden z najdłuższych w ostatnich latach weekendów majowych,a to oznacza, że na Roztocze zawitają setki turystów. Jaką ofertę imprez i wydarzeń kulturalnych zaoferuje im nasz region? Nowym, wyróżniającym się pomysłem na kulturalnej mapie majowych imprez jest Roztoczańskie Kino Objazdowe, organizowane  przez  Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko. Ekrany „kina pod chmurką” wieczorami w dniach 1-4 maja, rozbłysną w kilku Roztoczańskich miejscowościach – Horyńcu Zdrój (1 maja: Uzdrowisko Horyniec 20:00), Tomaszowie Lubelskim (2 maja: Plac obok TDK, 20:00), Narolu (3 maja: Restauracja Sakra. 20:00) i Gorajcu (4 maja: Chutor Gorajec: 20:00)

 
Legenda polskiego kajakarstwa – Honorowy Obywatel Miasta Rzeszowa - Piotr Chmieliński z wizytą w Polsce. Gdynia – Kraków – Rzeszów – Warszawa, to miejsca które w marcu odwiedził Piotr Chmieliński. Drukuj Email
Źródło/Autor: http://www.rzeszow.pl   
sobota, 06 kwiecień 2013 08:13

Więcej…Kolosy – już sama nazwa największego w Europie Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów jest imponująca i niesie ze sobą posmak wielkiego świata. Nie tylko dlatego, że spotkać tu można ludzi znanych, o największym potencjale umiejętności wyrażania siebie poprzez zrealizowane cele. Pomysłodawca tego potężnego przedsięwzięcia - Janusz Janowski- potrafił zainteresować i skupić w jednym miejscu zarówno tych, którzy dopiero marzą o poznawaniu i zdobywaniu świata, jak i tych, którzy ten sukces – nieraz po wielokroć - już odnieśli. Piotr Chmieliński jest jednym z nich, a zasiadając w kapitule Kolosów współtworzy, co roku nowy zapis w historii podboju świata.

 
TAŃCE WŚRÓD PIRATÓW Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
piątek, 05 kwiecień 2013 10:14

Więcej…Pamiętasz jeszcze te czasy, kiedy byłeś dzieckiem? Wtedy nie istniały ograniczenia, świat był kolorowy, wszystko było możliwe. Teraz też jest możliwe. Skoro wtedy się dało, a byłeś mały, to tym bardziej da się teraz, kiedy jesteś duży. Krok do spełnienia marzeń jest łatwiejszy niż myślisz. Chcesz? Ta książka opowiada o marzeniach, które stały się rzeczywistością. O ludziach poznanych w drodze. O licznych niesamowitych przygodach, które mogły przytrafić się każdemu. Te historie wydarzyły się naprawdę. Mało tego, one przydarzyły się nam.  Wszystkie. Więcej na: http://e.wydawnictwowam.pl/

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5

Reklama

Reklama