Dzisiaj jest: 19 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

 

 Nasze serwisy: rzeszowska24.pl | Zdrowie Sport Turystyka |


Czytaj więcej na: www.rzeszowska24.pl

Czytaj więcej na: zdrowie.rzeszowska24.pl
czerwiec 2021
N P W Ś C Pt S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Polecamy

 

jt przewodnik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

snFZ3Tn

 

 

Najnowsze wydarzenia

Brak wydarzeń

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Galeria zdjęć

Turystyka
Polska niezwykła. Cztery żywioły, ludzie i czas Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
wtorek, 17 lipiec 2012 06:11

Więcej…Album „Cztery żywioły, ludzie i czas” podzieliliśmy na sześć części. Pierwsze cztery przedstawiają Polskę widzianą przez pryzmat żywiołów – powietrza, ognia, wody i ziemi, pozostałe dwie Polskę kształtowaną przez ludzi i czas. Zdjęcia pokazują kraj z niezwykłej, często zaskakującej perspektywy. W części POWIETRZE zaprezentowaliśmy kraj widziany z lotu ptaka, panoramy oraz malownicze zjawiska zachodzące w atmosferze. W dziale OGIEŃ znalazły się fotografie w niecodziennych płomiennych barwach, ciekawostki z „piekła rodem”, a także zdjęcia ognia towarzyszącego człowiekowi w wielu sytuacjach. Część WODA przedstawia morze, jeziora i rzeki, uzdrowiska, studnie, a także zwierzęta żyjące w środowiskach wodnych. W dziale ZIEMIA umieściliśmy zdjęcia pól i upraw, podziemi i kopalń, a także świata przyrody oraz śladów przeszłości zachowanych w ziemi. Część piąta została poświęcona LUDZIOM, ich tradycjom i codziennemu życiu związanemu z czterema żywiołami. Ostatni dział CZAS pokazuje historię i nowoczesność, a także obrazy „wyścigu z czasem”. Na końcu albumu zamieściliśmy mapę Polski z zaznaczoną lokalizacją zdjęć według numerów stron w albumie.

 
Polska niezwykła XXL Drukuj Email
Źródło/Autor: kaktus   
wtorek, 17 lipiec 2012 06:07

Więcej…POLSKA NIEZWYKŁA XXL to bezkonkurencyjny na rynku wydawniczym przewodnik turystyczny połączony z atlasem samochodowym w skali 1:300 000 – kolejny z cenionej przez czytelników serii POLSKA NIEZWYKŁA. Tradycyjnie proponujemy czytelnikom odwiedzanie nie tylko miejsc powszechnie znanych, ale też zapomnianych czy związanych z regionalnymi zwyczajami. Staramy się odkrywać lokalne uroki i klimaty, ale nie zapominamy też o podaniu wielu praktycznych informacji.

 
Groch i kapusta. Południowy zachód - Elżbieta Dzikowska Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
piątek, 06 lipiec 2012 03:46

Więcej…Południowy zachód to nadzwyczaj ciekawy historycznie i turystycznie region Polski. Na Dolnym Śląsku – więcej zamków i pałaców niż nad Loarą. Na Górnym – wspaniałe trasy pod ziemią i na ziemi. Opolszczyzna jest naprawdę pełna dziwów. Kalwaria Zebrzydowska nie bez powodu nazywana bywa „polską Jerozolimą”. Zachęcają do wędrówek i wspinaczki „Orle Gniazda” w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a Wielkopolska, ze swoimi zabytkami oraz ludźmi z pasją uczy patriotyzmu i gospodarności. „Najlepsza podróżnicza książka roku” – Nagroda Bursztynowego Motyla.

 

 
Groch i kapusta. Południowy wschód - Elżbieta Dzikowska Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
piątek, 06 lipiec 2012 03:41

Więcej…Południowy wschód to ziemia magiczna. Niepowtarzalny urok Bieszczadów nie tylko złoto-czerwoną jesienią, ale nawet zimą, bo tu zawsze śnieg i słońce. Wspaniałe miasta: Sanok, Przemyśl, Tarnów, Sandomierz, Zamość. Imponujące pałace i zamki, wśród których największa i najbardziej imponująca w Polsce ruina w Ujeździe, zwana także Krzyżtoporem. Niezwykłe miejsca w Górach Świętokrzyskich, wśród nich Jaskinia Raj i arcyciekawa, neolityczna kopalnia krzemienia w Krzemionkach. Rewelacja!


 
Groch i kapusta. Północny wschód - Elżbieta Dzikowska Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
piątek, 06 lipiec 2012 03:36

Więcej…Północny wschód to region szczególny. Przede wszystkim wspaniała przyroda: jeziora na Warmii i Mazurach, urokliwa Suwalszczyzna, Podlasie z Puszczą Białowieską i przepiękną Kotliną Biebrzy. Ale także niezwykłe zabytki, świadectwo współżycia wielu kultur. Ciekawy Szlak Tatarski, z meczetami, cmentarzami i smakowitym jadłem, wiekowe cerkwie prawosławne, piękne świątynie katolickie, także synagogi i cmentarze żydowskie. Jest co zwiedzać, fotografować, przeżywać i smakować. „Najlepsza podróżnicza książka roku” – Nagroda Bursztynowego Motyla.

 
Groch i kapusta. Północny zachód - Elżbieta Dzikowska Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
czwartek, 05 lipiec 2012 14:05

Więcej…Na północnym zachodzie naszego kraju są miejsca, które winien poznać każdy Polak. Przede wszystkim Szlak Piastowski wiodący od Gniezna przez Ostrów Lednicki, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Mogilno, Czerwińsk do Płocka. Polecam też Kaszuby z „najdłuższym paskiem Polski”, czyli Półwyspem Helskim, przepięknymi lasami, jeziorami i kręgami megalitycznymi. Na Pomorzu – ciągle pełne tajemnic Borne Sulinowo. Ciekawe zabytki, piękna przyroda, ludzie z pasją. Warto poznać ten region. „Najlepsza podróżnicza książka roku” – Nagroda Bursztynowego Motyla.

 

 

 
Aneta Radziejowska, Marek Rygielski "Nowy Jork - 101 miejsc, które musisz zobaczyć" Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
czwartek, 05 lipiec 2012 07:33

Więcej…Przewodnik po Nowym Jorku, napisany przez wieloletnich mieszkańców, pokazujący miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pozycja dostępna na: www.poczytajka.pl 

 
Anna Maria Goławska "Włochy. Podróż na południe" Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
środa, 04 lipiec 2012 13:05

Więcej…Gdzie zaczyna się południe? Może w rzymskim Lacjum, może już na krańcach Umbrii, w górzystej Abruzji, a może dopiero w chaotycznych Kampanii i Apulii? Ponoć "południe Włoch, jak chce tradycja, rozpoczyna się za pierwszą stacją benzynową na południe od Rzymu". Ta opowieść narodziła się z pasji, z tęsknoty do palącego słońca i oślepiającej bieli fasad, z przyśpieszonego bicia serca na myśl o zbliżającym się dniu wyjazdu, z radości, która mnie ogarnia, gdy rusza pociąg, gdy ląduje samolot, gdy samochód pokonuje kolejne kilometry autostrady - z tych wszystkich doznań, które towarzyszą głębokim i silnym uczuciom. Jest książką o miłości. Pozycja dostępna na: www.poczytajka.pl 

 
ŁUBNO MOJA MAŁA OJCZYZNA - Anna Lorenz Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
wtorek, 03 lipiec 2012 18:05

Więcej…W ostatnich dniach czerwca została wydana książka pt.: „ŁUBNO MOJA MAŁA OJCZYZNA” - autorstwa Anny Lorenz. Opracowanie poświęcone jest dziejom wsi Łubno, której rodowód sięga 1424 roku. Książka powstała w oparciu o archiwalia- kroniki, protokoły, dostępną literaturę oraz relacje ustne mieszkańców i składa się z dziewięciu rozdziałów. Autorka przedstawia w nich  m.in.: środowisko geograficzne, historię i kulturę, dzieje kościoła i parafii, obrzędy, zwyczaje i twórczość ludową, wyrażenia gwarowe oraz dzisiejszy obraz wioski. Poprzez treść przewijają się komentarze, wspomnienia, fragmenty opowiadań, opisy zasłużonych osób i wywiady, co sprawia, że książka staje się jeszcze bardziej interesująca. Ponadto wydanie okraszone jest bardzo dużą ilością zdjęć, zarówno starych - pochodzących ze zbiorów rodzinnych mieszkańców, jak i tych nowych - ukazujących współczesne oblicze Łubna. Książkę można zamówić pod nr tel. 787 977 925.

 
Agata Bromberek, Agata Wielgołaska "Turcja - półprzewodnik obyczajowy" Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
wtorek, 03 lipiec 2012 17:35

Więcej…Przewodnik po Turcji, pokazującą ten kraj inaczej niż można go zobaczyć w trybie "wycieczkowym". Poznajemy Turcję "od środka", jeszcze ciekawszą od tej "pocztówkowej". Pozycja dostępna na: www.poczytajka.pl 

 
Blondynka w Australii - Beata Pawlikowska Drukuj Email
Źródło/Autor: Administrator   
niedziela, 01 lipiec 2012 14:34

 

Więcej…Wombaty, dziobaki, misie koala i kangury. Eukaliptusy, które wybuchają ogniem, bo chcą spłonąć, żeby odrodzić się na nowo. Aborygeńskie czary, inicjacje i pieśni. Pustynie i góry, wielkie miasta i słynna czerwona skała Uluru. Wiedziałam, że to jest niezwykły kraj. Ale to, co odkryłam, okazało się dużo bardziej zdumiewające, fascynujące i intrygujące, niż mogłam sobie wyobrazić. Prawda o Australii jest brutalna. Pełna magii, sprzeczności i przemocy. Beata Pawlikowska.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

Reklama

Reklama