wtorek, 16 kwiecień 2013 06:23 |
W piątek, 12 kwietnia w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie podczas XI Gali Podkarpackiego Klubu Biznesu wręczono Nagrody Podkarpackiego Klubu Biznesu. Kapituła w składzie: Prof. dr hab. Adam Noga (Katedra Ekonomii Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), Adam Góral (Prezes Zarządu Asseco Poland), Jerzy Krzanowski (Wiceprezes Zarządu Nowy Styl Group), Andrzej Gerlach (adwokat), Artur Rozmus (Prezes Zarządu Foto Hurt SA) i Antoni Magdoń (Dyrektor Regionalny Bank PEKAO SA w Lublinie) przyznała nagrody w kategoriach:
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 14:17 |
Studio Focus Features rozpoczyna adaptację zapowiadanej na czerwiec nowej powieści Neila Gaimana. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks. Książka jest historią opowiadaną przez mężczyznę, który wspomina pewne zdarzenie ze swojego życia, kiedy miał 7 lat i lokator mieszkający u jego rodziny ukradł ich samochód i popełnił w nim samobójstwo. Śmierć ta przywołuje starożytne złe moce, których rodzina może uniknąć jedynie dzięki pomocy trzech tajemniczych kobiet mieszkających na końcu ulicy. Najmłodsza z nich uważa, że staw przy jej domu to ocean a najstarsza pamięta Wielki Wybuch…
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 09:46 |
18 maja 2013 r. godz. 19.00 – 1.00. Głównym celem Nocy Muzeów, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów oraz publiczności. Podczas tej niepowtarzalnej nocy muzea udostępniają swoje zbiory bezpłatnie, przygotowują również wiele atrakcji dla zwiedzających. Z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystępuje coraz więcej instytucji. Nocne zwiedzanie muzeów cieszy się ze strony publiczności bardzo dużym zainteresowaniem.
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 09:39 |
Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br. Do Bon Temps przybył właśnie Felipe de Castro, wampirzy król Luizjany (a także władca Arkansas i Nevady). Na pewno nie jest to najlepsza pora na znalezienie zwłok – zwłaszcza zwłok na frontowym dziedzińcu przed domem Erica, szczególnie, że ciało należy do kobiety, której krew Eric dopiero co ssał. Tajemnicę morderstwa próbują rozwikłać Sookie i Bill, który jest oficjalnym śledczym Piątej Strefy...Książce towarzyszy ebook Pułapka na martwego dostępny na WWW.ksiazki.pl dostępny od 8 maja 2013
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 09:08 |
Brandon Mull to czarodziej słów. W Pozaświatowcach wyczarował jedną z najbardziej oryginalnych powieści fantasy, jakie można było przeczytać w ciągu ostatnich lat – mieszanka przygody, humoru i magii, której nie sposób się oprzeć. Jason Walker, który w niezwykły sposób przenosi się do tajemniczego świata Lyrian, kontynuuje podróż wraz z Rachel, która także została w tajemniczy sposób ściągnięta z naszego świata do Lyrianu. Jason Walker musi znaleźć drogę powrotną do Lyrianu. Rachel została tam sama, a Jason zdobył cenną informację, którą musi przekazać porzuconym przyjaciołom z Lyrianu, jeśli mają mieć jakąkolwiek szansę przetrwania i pokonania złego cesarza Maldora. Jason, Rachel i ich grupa bohaterów-weteranów stawi czoło nowym wrogom i ogromnym trudnościom, próbując zapoczątkować rozpaczliwe powstanie.
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 08:46 |
Logen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze tylko jedną walkę, ale ta będzie pamiętna. Ostateczny argument królów ukazuje się 17 kwietnia nakładem Wydawnictwa Mag. Na Północy szaleje wojna, Król Północnych trzyma sie mocno i tylko jeden człowiek może go powstrzymać: jego najdawniejszy przyjaciel - i najdawniejszy wróg. Najwyższy czas, żeby Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta - uskarżający się na nadmiar przełożonych i niedostatek czasu - prowadzi zupełnie inną wojnę, potajemną walkę, w której nikt nie jest bezpieczny i nikomu nie można ufać. Dni, w których był mistrzem fechtunku, odeszły w przeszłość. Całe szczęście, że szantaż, groźby i tortury nic nie straciły ze swej skuteczności. Jezal dan Luthar doszedł do wniosku, że zdobywanie żołnierskiej chwały bywa nazbyt bolesne. Porzucił więc wojaczkę na rzecz życia z kobietą, którą kocha. Okazało się, że miłość również potrafi sprawić ból, a chwała ma paskudny zwyczaj dopadać człowieka znienacka, kiedy najmniej się on tego spodziewa. Oto kolejna po ZEMSTA NAJLEPIEJ SMAKUJE NA ZIMNO i CZERWONA KRAINA powieść Joe Abercrombiego. Mocna akcja, poruszające uczucia i błyskotliwe zakończenie – oto atuty powieści Abercrombiego, które nigdy nie pozostawiają Czytelnika obojętnym.
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 08:39 |
Multithumb found errors on this page:
There was a problem loading image /var/www/vhosts/rzeszowska24.pl/kultura.rzeszowska24.pl/images/kaktus/Słoneczny-kataklizm_front_72dpi_RGB-209x300.jpg
Stoimy w obliczu kataklizmu, która może odmienić nasz obecny tryb życia. Oto, nad naszymi głowami rozgrywa się jedna z największych burz słonecznych w historii. Czy jesteśmy na to przygotowani? Czy wiemy, jak ochronić zdobycze cywilizacji, sieć energetyczną, tak byśmy nie cofnęli się do epoki bez prądu? Przedstawiamy ciemniejszą stronę Słońca, o której nie mówi się głośno.
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 05:44 |
O MIŁOŚCI I UPŁYWIE CZASU. HAŁASIE I CISZY. MĘŻCZYZNACH I KOBIETACH. KWIATACH I BIEDRONKACH. TOMASZ JASTRUN PISZE O RZECZACH WAŻNYCH I O TYCH – Z POZORU – BŁAHYCH. A PISZE TAK, ŻE NIE SPOSÓB OPRZEĆ SIĘ LEKTURZE.
Od dziesięciu lat na łamach miesięcznika „Zwierciadło” Tomasz Jastrun ogląda i podgląda świat czułym, ale też uważnym i przenikliwym okiem. Jego spostrzeżenia mogą zaskakiwać, rozśmieszać, niekiedy oburzać. Na pewno skłaniają do refleksji nad sobą samym, nad innymi, nad otaczającym nas światem – z jego pięknem, ułomnością i różnorodnością. Nie bez przyczyny talent Tomasza Jastruna cenił sam Jerzy Giedroyć, legendarny redaktor naczelny paryskiej „Kultury”.
|
poniedziałek, 15 kwiecień 2013 05:35 |
Cudowne lata to zbiór ciekawych, zajmujących, czasem zabawnych opowieści o rodzinnych stronach i czasach dzieciństwa znanych artystów, dziennikarzy i sportowców. Czytelnik może zobaczyć Kraków oczyma Jana Frycza, Łódź – Borysa Szyca, a Warszawę – Wojciecha Manna, Joanny Szczepkowskiej i Papcia Chmiela. Po Śląsku oprowadzi Stanisław Sojka, po Białymstoku – Adam Woronowicz. O Poznaniu opowie Wojciech Fibak, o Wrocławiu – Krystyna Tkacz, a o Częstochowie – Muniek Staszczyk. W ich historiach znane ulice, budynki, obiekty nabierają całkiem nowego znaczenia. A to tylko początek podróży wzbogaconej zdjęciami Bohaterów w miejscach, o których opowiadają.
|
niedziela, 14 kwiecień 2013 05:18 |
Premiera nowego podręcznika akademickiego w OW Impuls! Już dzisiaj przekazujemy czytelnikomnowy podręcznik akademicki prof. Mirosława J. Szymańskiego Socjologia edukacji. Podręcznik stanowi już czwartą część serii autorskich podręczników akademickich Pedagogika Nauce i Praktyce! Wzrost znaczenia edukacji we współczesnym świecie powoduje coraz większe zainteresowanie socjologów tą dziedziną życia społecznego. Obecnie można już mówić o ukształtowaniu się socjologii edukacji jako ważnej sudyscypliny socjologii. Przygotowany podręcznik umożliwia zaznajomienie się z dominującą problematyką studiów i badań w zakresie socjologii edukacji. Autor charakteryzuje socjologię edukacji jako dziedzinę wiedzy.
|
środa, 10 kwiecień 2013 11:56 |
Epoka napoleońska zapisała się w kartach historii Europy wieloma istotnymi wydarzeniami politycznymi i społecznymi. Była głosem i działaniem Bonapartego, dla jednych – wielkiego wodza, ambitnego i zdolnego, dla innych – władczego tyrana, oprawcy, nieznoszącego sprzeciwu cesarza. Dała także przemówić Jeanowi Baptiście Bernadotte'owi – jednemu z najwaleczniejszych żołnierzy Napoleona niepogodzonego ze swoją drugorzędną pozycją. Nie dochowuje wierności Wielkiemu Wodzowi, zaczyna realizować swoje cele, zaspokajać ambicje, by wreszcie objąć tron w Szwecji i Norwegii jako Karol XIV Jan i zapoczątkować dynastię panującą tam do dnia dzisiejszego.
|
środa, 10 kwiecień 2013 11:48 |
Guliwer od najmłodszych lat marzył o niezwykłych przygodach i takie mu się przytrafiły w czasie długich podróży. Miał okazję przebywać w kraju Liliputów, potem poznał państwo olbrzymów. Dowiedział się, jak to jest być najwyższym i najsilniejszym, a potem najmniejszym i najsłabszym. Zakosztował obcych obyczajów i nieznanej kultury. Przekonał się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Najnowsze wydanie powieści Jonathana Swifta pełnej humoru i filozoficznego podejścia do świata i człowieka. To wydanie zilustrował rewelacyjnymi, pełnymi misternych niuansów rysunkami Suren Vardanian. Więcej na: http://www.skrzat.com.pl
|
|
|