czwartek, 13 wrzesień 2012 07:05 |
Standardową reakcją na próbę podjęcia rozmowy o lożach masońskich jest lekceważący uśmiech. Nasi rozmówcy nie chcą przyjąć do wiadomości, że masoni mieli i mają poważny wpływ na losy świata – wystarczy zapoznać się z jawnymi spisami członków lóż. Masoneria wydaje się być tajemniczą organizacją towarzyską, głoszącą górnolotne hasła o potrzebie braterstwa i równości. Tymczasem tylko nieliczni znają jej skrywane i mroczne oblicze, przed którym ostrzegało wielu kolejnych papieży.
|
czwartek, 13 wrzesień 2012 07:02 |
Czy internet zbliża czy oddala od Boga? Jak wykorzystywać technologie cyfrowe w ewangelizacji? Czy cyberświat ma swoje własne religie? Najnowsza Fronda prezentuje temat „Cyberzbawienia”. Ponadto w kwartalniku: oparty o źródła historyczne i branżowe („branży” LGBT) materiał o kłamstwie operacji zmiany płci; porażający reportaż o skazanym na 3 lata więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia kacie UB; kilka kontrowersyjnych zdań o Augusto Pinochecie; wybór najlepszej współczesnej literatury dla dzieci oraz o homoseksualnych wątkach w komiksie amerykańskim, ciekawie o skandynawskim kryminale i interpretowaniu Pisma Świętego. O swoich doświadczeniach z internetem opowiadają także księża, dla których internet jest miejscem pracy duszpasterskiej.
|
poniedziałek, 10 wrzesień 2012 12:56 |
Książka „Karolek” jest oparta na autentycznej historii polskiej rodziny mieszkającej we Włoszech. Ma ciekawą konstrukcję narracyjną i dostarczy Ci wielu emocji. Możesz dzięki niej odpowiedzieć sobie na pytanie, czy życie ma sens i w czym tak naprawdę go odnajdziesz. W opowiadaniu zawarta jest relacja z walki małego Karolka i jego mamy z chorobą nowotworową. Kto ją tak naprawdę wygrał? Dowiesz się, sięgając po tę książkę. Więcej na: www.wydawnictwo.cpps.pl
|
poniedziałek, 10 wrzesień 2012 12:35 |
Do szpitala psychiatrycznego w Sewilli trafia znaleziony w Cieśninie Gibraltarskiej mężczyzna. Twierdzi, że jest legendarnym nawigatorem - Krzysztofem Kolumbem. Gdy rozpoczyna swoją, zakotwiczoną w końcówce piętnastego wieku, historię, oczarowuje nią i lekarza prowadzącego, i przydzieloną do opieki pielęgniarkę. Ta pełna pasji i namiętności opowieść sprawia, iż siostra Consuela powoli zatraca granicę zawodowych relacji dzielącą ją z pacjentem. Z każdym dniem coraz bardziej zafascynowana Kolumbem pragnie odkryć jego tajemnicę. Kim jest ten człowiek? Skąd pochodzi? Dlaczego nikt go nie odwiedza?
|
sobota, 08 wrzesień 2012 08:25 |
Album „Dwór polski w starej fotografii” powstał we współpracy z Archiwami Państwowymi. Przybliża historię polskich siedzib ziemiańskich z obszaru Wołynia, Podola, Ukrainy, Litwy, dawnego Królestwa Polskiego i leżącej poza nim części Małopolski oraz Wielkopolski. Większość prezentowanych fotografii pochodzi z okresu międzywojennego oraz sprzed pierwszej wojny światowej. Autorem wstępu jest wybitny historyk sztuki, prof. Jan K. Ostrowski, a opisów poszczególnych dworów dokonała Zofia Lewicka-Depta. Dwór polski to symbol dawnej tradycji, kultury i obyczaju. Niestety, niewiele już takich siedzib pozostało. Tym cenniejsze są zatem archiwalne zdjęcia, na których utrwalono część naszej historycznej spuścizny.
|
sobota, 08 wrzesień 2012 08:06 |
Długi to twardy orzech do zgryzienia. Zaciągamy je, żeby mieć gdzie mieszkać, czym jeździć, by móc cieszyć się życiem na wyższym poziomie, by mieć pieniądze na leczenie najbliższych. Czasem jednak okazuje się, że z przyjaciela stają się wrogiem. Dzieje się tak, gdy przydarza się coś nieprzewidzianego - jeden z małżonków traci pracę, zaczyna nie starczać pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków, dopada nas choroba. W obliczu takich sytuacji trudno nazwać dług naszym przyjacielem, staje się on bowiem pułapką.
|
sobota, 08 wrzesień 2012 08:02 |
Muzeum w Kolbuszowej zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu „Idzie Grześ przez wieś”(dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat) oraz „Do ETNOdzieła!”(dla dzieci powyżej 7. roku życia, młodzieży i dorosłych).Podczas obu warsztatów uczestnicy poznają tajniki dawnego rzemiosła – garncarstwa. Zarówno najmłodsi – 9 września, jak i starsi – 15 września, poznają gliniane naczynia wykorzystywane dawniej na wsi oraz spróbują własnoręcznie utoczyć swoje dzbanki, miski i inne przedmioty. Rodzinne zajęcia to także czas na gry i zabawy…
„Idzie Grześ przez wieś” – 9 września, godz. 10.30-11.30, wstęp 5 zł
„Do ETNOdzieła!” – 15 września, godz. 11.00-14.00, wstęp 10 zł
Zapisy pod nr tel. 17 2271296 lub 17 2271071 lub na adres
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
.
|
sobota, 08 wrzesień 2012 07:57 |
Choć historia zawarta na kartach tej książki jest dziełem wyobraźni, co zresztą podkreśla jej Autor, niemniej oparta jest o wydarzenia, jakie faktycznie miały miejsce. Prowansja. Rok 1888. Niewielka miejscowość położona malowniczo u stóp niewysokiej góry Sainte-Victoire, nieopodal Aix-en-Provence. Bohater opowieści, ksiądz François Montmoulin, pobożny i gorliwy kapłan, co to ubogim oddaje swój ostatni grosz, zostaje oskarżony o morderstwo i… postawiony przed sądem. I choć trudno uwierzyć w winę księdza, wszystkie poszlaki wskazują na niego. Wyrok jest zatem łatwy do przewidzenia – szafot. Lecz to nie koniec tej poruszającej i prawdziwej historii, a w istocie jej początek… Zaskakujące zwroty akcji i głębia po mistrzowsku namalowanych portretów psychologicznych nie pozwalają oderwać się od lektury. Pierwsze polskie wydanie tej klasycznej powieści o dylematach moralnych i sile kapłańskiej wierności ukazało się w 1914 r. Przez blisko sto lat książka nie straciła nic ze swojej aktualności.
|
sobota, 08 wrzesień 2012 07:52 |
Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 8-9 września 2012r., w godz. 10.00-14.00 w budynkach MDK przy ul. Osmeckiego 51 i ul. Piłsudskiego 25. Podczas Dni Otwartych będzie istniała możliwość zapisów na zajęcia do pracowni MDK. Serdecznie zapraszamy!
|
sobota, 08 wrzesień 2012 07:49 |
W tym roku mija 200 lat od okresu, w którym toczy się akcja słynnego dzieła Adama Mickiewicza. W związku z tym Prezydent RP Bronisław Komorowski zainicjował akcję publicznego czytania poematu. Do akcji przyłączył się również Rzeszów. W najbliższą niedzielę, 9 września na dziedzińcu I LO od 13.00 do 15.30 rzeszowianinie będą mogli wysłuchać dzieła naszego wieszcza.
|
środa, 05 wrzesień 2012 00:00 |
Miłość małżeńska naprawdę może być piękna! Czasami trudno w to uwierzyć. Jednak każde małżeństwo może być piękne i możemy z niego czerpać nieograniczoną ilość siły, energii, mocy. To opracowanie zostało przygotowane nie tylko z myślą o małżonkach. Może być pomocne wszystkim, którym tematyka sakramentalnego związku mężczyzny i kobiety jest bliska: duszpasterzom, doradcom życia rodzinnego, nauczycielom i katechetom. Ta książka powinna także zainteresować młodzież i narzeczonych. Więcej na: www.wydawnictwo.cpps.pl
|
wtorek, 04 wrzesień 2012 09:54 |
Przedstawiamy kolejną nowość z magicznej serii Dla początkujących. Najnowsza książka to jedyne w swoim rodzaju połączenie magii seksualnej i Prawa Przyciągania. Ta praktyczna książka uczy, jak wykorzystywać energię seksualną, by zdobywać to, czego się zapragnie. Popularna autorka i znawczyni magii zdradza, że każdy z nas ma wrodzoną moc twórczą, dzięki której może osiągnąć miłość, dobrobyt i szczęście.
|
|
|