poniedziałek, 25 czerwiec 2012 12:44 |
Błyskotliwe. Barwne. Zaskakujące. Takie jest to osobliwe Vademecum ks. Bonieckiego, którym zachęca do zatrzymania się w pędzie życia. Do chwili refleksji. Co ważne, Autor ma ogromną łatwość nazywania rzeczy po imieniu. Trafiania słowem w samo sedno. Nie brak mu przy tym pokory, by od czasu do czasu przyznać, że ktoś inny dużo lepiej niż on wyraził coś, co mętnie kołatało się mu po głowie. Adresuje te swoje i nieswoje myśli do pokutnika, kierowcy i… generała. Tym ostatnim jest w istocie każdy, kto ma choć szczyptę władzy. Lektura obowiązkowa, zwłaszcza dla tych, co wątpiąc, szukają i mają nadzieję znaleźć...
|
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 12:13 |
Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam Tak działa tego rodzaju magia, która obywa się bez magii. Pojawia się dokładnie wtedy, gdy jest potrzebna. I zostaje jeszcze długo po tym, kiedy skończysz czytać tę książkę. Jest jak odbicie w lustrze, które zaczyna żyć własnym życiem. Stań mu naprzeciw!
|
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 11:33 |
Książka Krzysztofa Potaczały to zbiór reportaży o Bieszczadach przedstawiających zdarzenia i postaci, które zapisały się w historii tego regionu Polski w ciągu 40 lat panowania władzy ludowej. W większości mało znane historie i anegdoty oparte na dokumentach i wywiadach ze świadkami tamtych czasów. To właśnie te relacje, obok zbioru archiwalnych zdjęć, stanowią o szczególnej wartości tej książki. Czy ktoś wie, że w Ustrzykach stał pomnik Stalina? Jak rządził Bieszczadami pułkownik Doskoczyński, jak budowano rządowe wille i hotel w Mucznem, jak dygnitarze polowali na bieszczadzkie niedźwiedzie, jak radzono sobie z plagą wilków? A oprócz tego łowcy węży i górale, zmiany nazw wsi i zima stulecia, wiece przyjaźni i strajki, tajemnicze mogiły i ośrodki rządowe i wysiedlenie mieszkańców Soliny przed budową zapory. 21 barwnych opowieści splecionych losami nietuzinkowych postaci, spisanych barwnym językiem, oddającym realia tamtych czasów. Świetna lektura dla każdego, kto lubi „historie z tamtych lat” i ciekawią go bieszczadzkie dzieje.
|
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 11:22 |
Maniacy kontroli, tyrani, nieudacznicy… Każdy z nas zna osoby, które potrafią podnieść ciśnienie już pierwszym słowem, ledwie otworzą usta. Czasem jest to pod szef tyran, czasem agresywny kolega, czasem koleżanka potrafiąca doskonale manipulować innymi. Zmagamy się z nimi mniej lub bardziej regularnie. Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, co robią, nie musimy się godzić z taką sytuacją. Poradnik ten zawiera praktyczne wskazówki pomagające radzić sobie z najczęściej spotykanymi przyczynami irytacji. Autor w prosty, jasny sposób tłumaczy, jak oddzielać to, co robią inni, od tego, jak sami reagujemy. Każdy, kto przeczyta tę książkę, prawdopodobnie już nigdy więcej nie da się nikomu wyprowadzić z równowagi.
|
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 08:57 |
Clive Nolan, lider formacji Pendragon i Arena, powraca ze swoim najnowszym solowym projektem. Musical „Alchemy”, którego libretto oparte jest na historii autorstwa samego muzyka, ukaże się wiosną 2013 roku w formie studyjnego albumu CD, jak również wydawnictwa DVD zawierającego rejestrację koncertowej wersji musicalu. Wydarzenie to odbędzie się 22 lutego 2013 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach. Zaplanowane jest również wydanie „Alchemy” w formie kolekcjonerskiego box setu.
|
poniedziałek, 25 czerwiec 2012 03:51 |
Nowe wydanie bestsellerowej powieści polskiej autorki Lidii Witek! Oparta na faktach, wciągająca i sprawnie napisana powieść obyczajowa, której bohaterką jest Marta – młoda, wykształcona i ambitna pani architekt. Wydaje się, że jej przyszłość jest starannie zaplanowana. Jednak wszystko nieoczekiwanie zmienia się, gdy Marta – wbrew własnemu sercu i ambicjom – postanawia pomóc swojej kuzynce. Jak się później okazuje, właśnie ta decyzja nadała jej życiu sens.
|
sobota, 23 czerwiec 2012 05:53 |
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie serdecznie zaprasza 1 lipca o godzinie 11.00 na wernisaż wystawy „Kraina lalek Tadeusza Wilkosza”. O godz. 17.00 w sali projekcyjnej Muzeum odbędzie się spotkanie autorskie z Tadeuszem Wilkoszem - scenarzystą, scenografem, animatorem i reżyserem, dla wielbicieli animacji połączone z szerszą prezentacją filmografii twórcy. Wstęp na wernisaż i projekcje filmowe wolny.
|
sobota, 23 czerwiec 2012 05:47 |
Hildegarda z Bingen (ok. 1098-1179) pochodziła ze środowiska drobnej szlachty nadreńskiej. Mniszka benedyktyńska, wizjonerka-mistyczka, prorokini, poetka, muzykolog i kompozytor, farmaceutka, lekarka, administratorka, kosmolog, biolog, botanik, geolog, prawoznawca, filozof i teolog znana jest współcześnie jako prekursorka zielarstwa, medycyny naturalnej i holistycznej. Była niczym promień światła, który tnie ciemność jak skalpel ciało. Przyszłość innych nie stanowiła dla niej żadnej tajemnicy. Uzdrawiała i leczyła, przez co uważano ją, wielką opatkę z Rupertsbergu i Bingen, stroniącą od włosiennic, nawet za czarownicę.
|
piątek, 22 czerwiec 2012 12:10 |
Kanadyjski dominikanin napisał przejmującą duchową biografię holenderskiej Żydówki, która w wieku niespełna trzydziestu lat zginęła w Oświęcimiu 30 listopada 1943 roku, do końca swoich dni niosąc otuchę innym. Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję, aby poznać historię osoby, która mimo okrutnej rzeczywistości miała odwagę swoją postawą dać świadectwo dobroci i niegasnącej nadziei. Jej biografię czyta się jednym tchem, jest autentyczna i przekonująca.
|
piątek, 22 czerwiec 2012 04:24 |
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy fotografii: SERIGRAFIE Lena Braun (Berlin) w dniu 25 czerwca 2012 r. o godz. 18.00 w lokalu Galerii (ul. 3 Maja 9). |
piątek, 22 czerwiec 2012 04:20 |
W najbliższą niedzielę, 24 czerwca 2012 r. o godz. 16.30, Teatr "Maska" zaprasza na przedpremierowy pokaz spektaklu "Sklep z zabawkami" w reż. R. Drobniuch. Przed przedstawieniem istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30 do godz. 16.15).
|
piątek, 22 czerwiec 2012 04:10 |
Piękna i wzruszająca historia o miłości z przełomu XIX i XX wieku, pełna dramatycznych i niespodziewanych zwrotów akcji trzymających czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Sięgając po książkę mamy okazję przenieść się w wiernie opisaną scenerię XIX-wiecznych niemieckich wiosek i miasteczek i wraz z parą głównych bohaterów przeżywać problemy, które napotykają podczas wędrówki. Możemy wręcz poczuć wiatr który pcha łódź Karola i Marii w kierunku nowego życia, jakie czeka ich w Ameryce, ale też razem z bohaterami przeżywać chwile grozy, kiedy i to marzenie zdaje się być niemożliwe do spełnienia. „Maria. Droga do szczęścia” jest na pewno ciekawie opowiedzianą historią. Ale nie tylko.
|
|
|