sobota, 04 sierpień 2012 05:02 |
Codziennie bezpowrotnie tracisz czas. Robisz rzeczy, które okradają Cię z Twojego życia. I jeszcze myślisz, że tak właśnie powinno być. Pracuj, walcz, biegaj, kupuj, graj, oglądaj, słuchaj… Przeczytaj, co mówi o tym autor „Człowieeeku, wyluzuj!”, Rafał Jaskulski: „Spróbuj jedynie trochę wyluzować. Zatrzymaj się na chwilę, przeczytaj bez pośpiechu tę książkę i zastanów się, czy czegoś nie tracisz. A jeśli tak, to czego i w jak dużym stopniu. Masz tylko to jedno życie. Przeżyj je lepiej. Więcej się baw, więcej odpoczywaj i nie lekceważ zdrowia. Organizm upomni się o swoje, jeśli pracujesz bez wytchnienia po dwanaście godzin na dobę, a w weekendy odreagowujesz stres, zalewając się w przysłowiowego trupa”.
|
|
piątek, 03 sierpień 2012 07:25 |
Nasz świat skończy się w sobotę 21 grudnia bieżącego roku, kiedy promień synchronizujący, pochodzący ze środka galaktyki, uderzy w Słońce, zmieni kierunek swojej polaryzacji i rozświetli się ogromnym blaskiem. Społeczeństwo przejdzie w stan wibrującej harmonii, do okresu wielkich zmian. Ludzie wejdą do wielkiej sali luster, w której przyjrzą się samym sobie, ocenią swoje postępowanie zarówno wobec siebie, jak i innych, przyrody, a nawet względem planety, na której żyją. Ten czas potrzebny jest nam na to, by móc wyeliminować w naszych działaniach wszechobecny strach, zamknąć „stary” świat nienawiści i materializmu oraz wzbudzić ogólny szacunek na wszystkich poziomach poznania i życia. Proces ten zaczął się już w 1992 roku, a wszystko to, co dzieje się po tym czasie, ma być zapowiedzią nadchodzącej przemiany – tak głosi pierwsze proroctwo Majów. A było ich siedem. Każde kończy się zapowiedzią harmonii i rozwoju świadomości.
|
piątek, 03 sierpień 2012 07:12 |
Reżyser Maciek Migas i operator Marek Traskowski stanęli przed trudnym zadaniem sfilmowania nie tylko wojny, ale też bardzo ważnych faktów historycznych i obyczajowości sprzed 90 lat. Przeglądali kroniki filmowe, szukali inspiracji w literaturze i malarstwie. Najcenniejszym źródłem okazał się jednak Internet – znaleźli tam informacje o szczegółach uzbrojenia i umundurowania, wyglądzie miast i wsi oraz opisy obyczajów. Rozmawiali również ze starszymi ludźmi, których rodzice i dziadkowie byli naocznymi świadkami tamtych wydarzeń.
|
piątek, 03 sierpień 2012 06:58 |
Trzy bogato ilustrowane albumy (ponad 1500 unikalnych zdjęć) z rozbudowaną częścią opisową - pełną faktów, anegdot, subiektywnych wspomnień i ocen autorów. Dzięki niej osoby pamiętające PRL będą mogły wrócić do czasów swojej młodości, zaś młode pokolenie, wychowane w wolnej Polsce, dowie się, czym pasjonowali się ich rodzice i dziadkowie oraz kim byli ich idole. Część zapewne ze zdziwieniem odkryje, że nie była to wyłącznie polityka. Poszczególne tomy cennymi komentarzami wzbogacili: znany dziennikarz motoryzacyjny Patryk Mikiciuk oraz znakomici satyrycy i publicyści Michał Ogórek oraz Jacek Fedorowicz. W skład pakietu wchodzą: Auto-Moto PRL, Ikony PRL, Życie PRL. Więcej na: http://www.sklep.polskaniezwykla.pl
|
piątek, 03 sierpień 2012 06:48 |
Bogato ilustrowany autorski przewodnik proponuje wyprawę dawnym szlakiem wina białego prowadzącym z Węgier do Polski. Autor przedstawia zarówno węgierskie winnice z regionu Tokaju, o wielowiekowej tradycji, jak też niedawno powstałe winnice i winiarnie Podkarpacia – od Jasła po Sanok. Trasa wiedzie do przejścia granicznego ze Słowacją w Radoszycach, następnie przez również znane z uprawy winorośli ziemie naszych wschodnich sąsiadów, aż na Węgry, do Tokaju.Oprócz opisu konkretnych winnic w przewodniku nie brakuje informacji historyczno-krajoznawczych, przedstawiających dzieje i zabytki mijanych po drodze miejscowości, a także ciekawostek dotyczących uprawy winorośli i produkcji wina. Więcej na: http://www.bosz.com.pl
|
czwartek, 02 sierpień 2012 14:05 |
Życie Iggy’ego Popa obfitowało w spektakularne wzloty i miażdżące upadki. Każdy „wściekły, zły, nieokiełznany” rockman ma wobec niego dług wdzięczności, a opowieści o jego szaleństwach przeszły do historii. Ale Iggy Pop to również alter ego Jima Osterberga – chłopca, którego szkolni koledzy mianowali „największą nadzieją klasy”. Co więc się stało, że ten grzeczny, ułożony, piątkowy uczeń został ikoną rockandrollowego rozpasania?
|
czwartek, 02 sierpień 2012 13:57 |
To pierwsza na polskim rynku powieść o Lwowie, której akcja toczy się w latach 1939–1946, kiedy Lwów należał jeszcze do Polski. Przedstawia tragiczne dzieje rodziny polskiego nauczyciela z Kresów Wschodnich, Józefa Sztendery, jego żony Marii i ich dzieci, których życie burzy narastający konflikt polsko-ukraiński podsycany przez bolszewików i hitlerowców. Układ Niemców z Sowietami umożliwił Armii Czerwonej i oddziałom NKWD zajęcie miasta i od początku szykanowanie Polaków. aresztowania i przesłuchiwania przez NKWD, rozstrzeliwania, wyrzucanie z mieszkań, wywózki na Syberię. Tego wszystkiego doświadczają główny bohater, jego rodzina, sąsiedzi i znajomi. Józef Sztendera jest też świadkiem mordu na lwowskich profesorach.
|
czwartek, 02 sierpień 2012 13:53 |
Miecz jest pierwszą częścią trylogii Strażnicy Sampo, w której grupa dziewczynek i chłopców zostaje wciągnięta w walkę o zdobycie przynoszącego dobrobyt magiczne przedmiotu. Ta powieść fantasy oparta na motywach fińskiego eposu Kalevala w fascynujący sposób łączy elementy mitologii fińskiej ze współczesną rzeczywistością i problemami nękającymi świat. Autor Timo Parvela należy do grona niezwykle popularnych fińskich autorów piszących dla dzieci i młodzieży. W Polsce ukazały się dwie jego książki z serii Ella i przyjaciele.
|
czwartek, 02 sierpień 2012 03:32 |
„Magia domowa” to nie tylko książka o magii, co oznajmia nam sam tytuł. To przede wszystkim książka, wykraczająca poza schemat i oscylująca wokół tematyki domu, jako siedliska doskonałej atmosfery i dobrych myśli, które powinny nam towarzyszyć na co dzień. Bo jak wiemy nasze ognisko domowe to także swoista oaza, żyjąca, funkcjonująca za sprawą energii natury. Wydobyć tę energię pomogą nam określone zaklęcia i rytuały, tak by nasze cztery kąty były pełne harmonii.
|
czwartek, 02 sierpień 2012 03:24 |

Quest „Legendy Rzecha” jest już prawie gotowy! Przed oficjalnym drukiem potrzebujemy pomocy Mieszkańców. Za Państwa pośrednictwem chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych wnajbliższy poniedziałek (6 sierpnia br.) na testowanie questu „Legendy Rzecha”. Rozpoczynamy o godzinie 17.10 przy Podziemnej Trasie Turystycznej obok Rynku. Testowanie będzie polegać na: dokładnym przejściu trasy questu, zweryfikowaniu mapy, punktów orientacyjnych oraz miejsca ukrycia skarbu. Dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!
|
środa, 01 sierpień 2012 08:19 |
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w wydarzeniu „Lato z książką”, które odbędzie się w weekend, 11-12 sierpnia 2012 r., w Łebie. Jest to innowacyjny projekt, organizowany po raz pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni. Podczas tych pełnych atrakcji dni, będą Państwo mogli spotkać się z popularnymi autorami, których książki publikowane są przez Zysk i S-ka Wydawnictwo. W Łebie pojawią się m.in.: Robert Gwiazdowski, Małgorzata Kalicińska, Sławomir Cenckiewicz, Zofia Kucówna i Jacek Pałkiewicz.
|
piątek, 27 lipiec 2012 11:52 |
Multithumb found errors on this page:
There was a problem loading image /var/www/vhosts/rzeszowska24.pl/kultura.rzeszowska24.pl/images/kaktus/AIESEC_Uni_2012_sierpień.jpg
Już po raz kolejny Komitet Lokalny AIESEC, działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie uruchamia kursy językowe dla mieszkańców Podkarpacia. Każdy może wziąć udział w intensywnych, miesięcznych lekcjach z języka chińskiego, angielskiego i hiszpańskiego, które potrwają do końca sierpnia. Jednak tym razem warsztaty Learn By Play będą wyglądały trochę inaczej.
|
piątek, 27 lipiec 2012 11:48 |
„Dziś czas spędzisz ze mną na tropach przygody śladami kupców rzeszowskich. Król, szlacheckie rody, ceniły nasze towary i uczciwość wielką” – tak zaczyna się nowy quest w Rzeszowie. „Opowieść rzeszowskiego kupca”, to drugi z trzech szlaków questingowych, które powstają w stolicy Podkarpacia. Tym razem quest „Opowieść rzeszowskiego kupca” przenosi turystów w czasy średniowiecznych jarmarków, handlarzy suknem, winem, czy zwierzętami. Jego trasa wiedzie po Rynku i okolicznych ulicach, przybliża detale architektury miejskiej, klasycystycznych kościołów i kamienic, a także budynków miejskich. Uczestnik podróżujący nowym questem dowiaduje się, jakie miary stosowano w średniowieczu, jak wyglądało miasto w XVIII wieku, a także poznaje historię rzeszowskiego Ratusza.
|
|
|